FastTrip: Praga – Prolog

Co zrobić, gdy zima coraz odważniej zaczyna gościć na salonach, otulając nas swą szatą? Można próbować jej uciec. Najlepiej w ciepłe kraje. Budżet jednak jest ograniczony, czas również, więc ta opcja odpada. W wersji dla ubogich można wskoczyć do wanny wypełnionej gorącą wodą, puścić z telefonu dźwięki egzotycznych ptaków, namówić swą kobietę (lub cudzą), by wachlowała nas liściem palmowym, a my w tym czasie popijać będziemy drinka z kokosa. Ubodzy jednak nie jesteśmy. Na pewno nie w kwestii fantazji, a ta wzmaga się wraz z chęcią doświadczenia czegoś nowego. Padło na Pragę.

Wyprawa będzie spod kategorii „FastTrip” z racji, gdyż mam w nich spore doświadczenie. I nie, nie chodzi tu o moje przedwcześnie zakończone podróże, które kończyły się nim na dobre mogły zacząć 😉 Podobnie podróżowałem do Rzymu, jednak tam miałem troszkę, więcej czasu, bo cały dzień. W przypadku Pragi będzie to kilka godzin mniej, choć wcale mi to nie przeszkadza, w końcu zawitam do miejsca w którym mnie jeszcze nie było!

Wyjeżdżamy w piątek o 21. Sobota o 5 nad ranem jesteśmy na miejscu, gdzie wracamy tego samego dnia o godzinie 21. Akcja szybka, lecz intensywna. I tak, dobrze przeczytaliście: „wyjeżdżamy”, albowiem nie jadę sam. Do tego typu akcji potrzebne są: konkretni ludzie i chęci. O tyle o ile z chęciami problemu nie ma, o tyle z zasobem ludzkim jest już problem. Jeśli jesteście ze mną dłużej, zdarzyło mi się wspominać jak się sprawy mają, jeśli chodzi o ludzi i podróże. Większość chciałaby pojechać, ale: „nie pasuje czas”,”za dużo pieniędzy”,”nie to miejsce”, „nie mam z kim zostawić Mruczka” i zaczyna się lawina wymówek, od których chce się rzygać.  A jak wygląda wymiana zdań z osobą konkretną?

– Słuchaj, jest opcja, by wyjechać zagranice na 1 dzień, piszesz się?

– Gdzie?

– Praga.

– Od kiedy do kiedy?

– ( tu podaję dwa opcjonalne terminy różniące się od siebie jednym dniem, następnie podaje koszta transportu w dwie strony)

– Pasuje

– Świetnie!

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *