M+ czyli…

Myśl Pozytywnie!

Dwa słowa, które symbolizują moje życiowe Credo. Dające mi siłę w trudnych chwilach, jak i mobilizacje do działania. Narodziły się podczas jednego ze związków; kiedy były fajnym, aczkolwiek pustym motywem przewodnim. Z czasem jednak zyskiwały na znaczeniu. Przełomowym momentem było obejrzenie filmu pt.”Sekret”(polecam każdemu!), po którym obejrzeniu miałem ze szczęścia łzy w oczach… komentarz, jaki mi się wtedy cisnął na usta to „przecież tak właśnie jest”!! Siła ludzkiego umysłu jest potężna, dlatego ZAWSZE staram się być dobrej myśli, bowiem te bardzo często się urzeczywistniają, jeśli bardzo mocno w nie wierzymy. Brzmi mało wiarygodnie, prawda? Czemu zatem nie jestem milionerem, czy modelem z pierwszych okładek Vogue’a? Pewnie dlatego, że nigdy nie widziałem się w roli modela… a tak na poważnie… coś stanie się dziś, jutro, za tydzień, miesiąc, czy rok… trzeba być wytrwałym i przede wszystkim cierpliwym. Wielu ludzi oczekuje, że niczym za ruchem czarodziejskiej różki, stanie się wszystko, o czym od zawsze pragnęli „przecież myślałem pozytywnie, dlaczego nic się nie dzieje?… ”eee to do dupy i nie działa”…DZIAŁA!! Może to brzmieć banalnie, ale analizując swoje życie, tak właśnie było!

 

logo SX

Pewien mężczyzna, w drodze do pracy myśli nad swoim życiem „żona to jędza, ja mam ciągłe problemy ze zdrowiem, moja praca jest do dupy, w dodatku nie mam pieniędzy, a szef się na mnie wyżywa”… za jego plecami stoi anioł stróż, zapisując wszystko na kartce… wzdycha, po czym mówi „w kółko te same dziwne życzenia, cóż nie pozostaje mi nic innego jak je spełnić” Ta historyjka należy do jednych z moich ulubionych i idealnie obrazuje jak nasze myśli oddziaływają, bezpośrednio na nasze życie.

Dlatego uważam, że nic nie dzieje się w życiu bez przyczyny. Nawet najgorsza sytuacja jaka nam się przytrafi dzięki, której w toku pewnych wydarzeń może nas zaprowadzić do miejsca o którym zawsze marzyliśmy,dzięki której „coś” zrozumieliśmy ,w następstwie czego podjęliśmy taką decyzje, a nie inną. Nie ma czegoś takiego jak porażka, jest tylko lekcja, dlatego warto jest popełniać błędy. Przykre jest, że liczba ludzi ŚWIADOMYCH jest znikoma, a cała reszta ślepo słucha „mędrców życiowych”, którzy swoje ograniczenia będą przekładali na Ciebie, sabotując Twój rozwój i niszcząc marzenia, sprowadzając Cie tym samym do swojego nieudolnego poziomu, pozbawionego jakichkolwiek ambicji. Przecież łatwiej jest narzekać niż poczynić pewne kroki, by coś zmienić, to jednak wymaga wysiłku, a po co się przemęczać? Mowią, ze coś jest niemożliwe do wykonania, aż do momentu gdy przychodzi osoba, która o tym nie wie i to robi. Bo jak wyjaśnić fakt istnienia samolotów które są w stanie zabrać pasażerów w przestworza? Przecież setki lat temu to było nie do pomyślenia, pozostawało jedynie w sferze marzeń. Przed szereg „niedowiarków” wyszła osoba mająca wizje i go skonstruowała. Dlatego bądź jak ta osoba, miej marzenia…wizje…wiarę…i….

MYŚL POZYTYWNIE !

M+

Facebook Comments